2023 m. tvarumo ataskaita
2023 metais dėmesį sutelkėme į poveikio klimatui valdymą bei padėjome klientams planuoti perėjimą prie mažo anglies dioksido kiekio technologijų ekonomikos.
Mes ir toliau didinome galimybes finansavimą nukreipti į išteklius, kurie padedasiekti Paryžiaus susitarimo tikslų, nepažeidžia žmogaus teisių ir nedaro žalos aplinkai. Stiprinome savo darbuotojų gebėjimus ir, keldami tolimesnius trumpalaikius ir vidutinės trukmės tikslus, įtvirtinome savo aplinkos apsaugos, socialinės atsakomybės ir valdysenos (angl. ESG) praktiką, tobulinome savo kompetencijas, mažinome išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ir išplėtėme veiklos valdymo rodiklius bei priemones.
Parengėme savo veiklos ir paskolų portfelių dekarbonizacijos veiksmų planus, sustiprinome mūsų konkrečios pramonės šakos pereinamojo laikotarpio planavimo pajėgumus, rengėme atitinkamus savo klientų ir darbuotojų mokymus. Pateikėme patvirtinti Mokslu pagrįstus tikslus (angl. Science Based Targets). Antrus metus iš eilės „Sustainalytics“ mums skyrė mažos ESG valdymo rizikos reitingą – geriausią ESG rizikos įvertinimą tarp Baltijos šalių bankų.;
Su mūsų veikla ir planais susipažinti galite čia: 2023 m. tvarumo ataskaita ir 2023 m. tvarumo suvestinė.
2023 m. ataskaitoje daugiausia dėmesio skyrėme Įmonių tvarumo ataskaitų teikimo direktyvos (CSRD) kriterijų įgyvendinimui, taip užtikrindami tvirtą pagrindą 2024 metų privalomoms ataskaitoms. Uoliai dirbome rengdami šią ataskaitą ir siekėme nustatyti trūkumus bei nubrėžti gaires ateičiai, kad ir toliau išliktume tvarios verslo praktikos priešakyje. Mes ir toliau dirbsime kurdami tvaresnę ateitį.
ESG patikrinimo gairės ir Tvaraus investavimo gairės
Parengėme ESG išsamaus patikrinimo gaires, kuriose apibrėžėme pagrindinius išsamaus patikrinimo principus ir mūsų veiklos galimo neigiamo poveikio visuomenei ir aplinkai valdymą. Pranešimą apie ESG išsamaus patikrinimo gaires ir trumpą nustatytų procesų aprašą, galite rasti čia.
Taip pat parengėme Tvaraus investavimo gaires ir jose apibrėžėme tvaraus investavimo principus, be kita ko, tvarumo rizikos veiksnių integravimą į „Luminor” banko ir jo turto valdymo patronuojamųjų įmonių investavimo sprendimų priėmimo procesus. Pranešimą apie Tvaraus investavimo gaires ir trumpą pagrindinių jų principų aprašą galite rasti čia.
Be to, parengėme ESG rizikos vertinimo gaires, kuriomis nustatėme juridinių asmenų ESG rizikos vertinimo procesą ir įtraukėme jį į dabartinį bendrą kreditingumo vertinimo procesą.