Ar kada susimąstėte, kaip svarbius gyvenimo momentus, kuriuos įprastai lydi religiniai ritualai, įprasmina nereligingi žmonės? Naujagimio sutikimas, tuoktuvės, laidotuvių ceremonijos, organizuojamos remiantis humanistine filosofija, teigiančia, kad žmogus pats turi teisę ir atsakomybę suteikti prasmę savo gyvenimui – tokias paslaugas siūlo VšĮ „Laimingas žmogus“, jau surengęs daugiau nei 1000 unikalių ceremonijų.
Alternatyva religinėms ceremonijoms
VšĮ „Laimingas žmogus“ įkūrėja ir direktorė Urtė Žukauskaitė‑Zabukė sako, kad mintis įsteigti organizaciją, kuri siūlytų alternatyvą svarbių gyvenimo momentų įprasminimui nereligingiems žmonėms kilo supratus, jog tiesiog nėra kito pasirinkimo. „Norėjosi skaidrių, humanistiškų, asmeniškų alternatyvų, galėjimo sakyti ir žadėti tai, kuo tiki,“ – sako ji. Pasak U. Žukauskaitės‑Zabukės, taip pat svarbu buvo, kad žmonės už ceremonijas galėtų mokėti oficialiai, o ne „aukodami nustatyto dydžio auką“.
Organizacijos parengti, apmokyti ceremonmeisteriai padeda įprasminti svarbiausius gyvenimo momentus – kūdikio vardo suteikimo ceremoniją, t.y. vardynas, taip pat laidotuves arba atminimo ceremonijas, kuriose didžiausias dėmesys teikiamas ne pomirtinio gyvenimo idėjai, o mirusiojo asmenybei bei jo nugyventam gyvenimui. Santuokos ar santuokinių įžadų atnaujinimo ceremonijų metu VšĮ „Laimingas žmogus“ specialistai didžiausią dėmesį stengiasi skirti besituokiantiesiems ir jų santykiams.
„Mūsų organizacija kuria laisvą, laimingą ir demokratišką visuomenę, suteikdami žmonėms prasmingus būdus paminėti svarbiausius gyvenimo momentus,”
– sako U. Žukauskaitė‑Zabukė.
Ceremonijos ir tos pačios lyties asmenų santuokoms
„Per savo veiklos laiką jau pravedėme daugiau nei 1000 įvairių ceremonijų, kuriose sudalyvavo virš 50 tūkst. svečių, taip pat organizavome masinį atminimo renginį, lydėtuves Ukrainos herojams,“ – pasakoja VšĮ „Laimingas žmogus“ direktorė U. Žukauskaitė‑Zabukė. Šio Vilniaus Lukiškių aikštėje vykusio renginio metu pagerbti žuvusieji ir dėkota kovojantiems. Siekiant simboliškai atsisveikinti su tais, kurie palaidoti be laidotuvių ceremonijų, susirinkusieji pakviesti į bokštelius sustatyti atsineštus akmenis, taip pažymint Ukrainos karo aukas.
„Mes patys ruošiame ceremonmeistrius, kurie išklauso užsakovus, supratę jų pageidavimus rengia unikalų ceremonijos planą, rašo šventines kalbas, šiuo metu turime jau net 44 apmokytus ir akredituotus specialistus,” – pasakoja pašnekovė. Jos teigimu, ceremonmeisteriai kalba skirtingomis kalbomis – lietuviškai, angliškai, itališkai ir tt.
Prieš mažiau nei metus VšĮ „Laimingas žmogus“ organizavo pirmąją Lietuvoje humanistinę santuokos ceremoniją tarp vienos lyties asmenų – užsienyje susituokusi pora norėjo santykius įprasminti ir grįžę į Lietuvą. Pasak U. Žukauskaitės‑Zabukės, nuo tada Lietuvoje surengtos dar dvi humanistinės LGBT ceremonijos.
Dalyvavo mokymų cikle
Šiemet, siekiant įgyti daugiau verslo organizavimo žinių bei įgūdžių, VšĮ „Laimingas žmogus“ dalyvavo Lietuvos socialinio verslo asociacijos organizuotoje socialiniam verslui skirtoje intensyvioje trijų mėnesių trukmės programoje „Poveikio akademija“, kurios dalyviai mokėsi finansinio tvarumo, aiškinosi, kaip plėtoti verslą, sėkmingai komunikuoti kuriamą vertę ir kitų dalykų, aktualių socialinių verslų steigėjams.
„Poveikio akademijoje“ šiemet dalyvavo 12 Lietuvos socialinio verslo įmonių, kurioms buvo organizuojamos 4 ekspertinės mokymų sesijos, buvo užtikrinta individuali mentorystė, konsultacijos. Programos pabaigoje geriausiai įvertintas socialinio verslo pristatymas laimėjo finansinį „Luminor“ banko paskatinimą – 3000 eurų.
Daugiau informacijos: Agnė Mažeikytė
Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!