„Luminor“ dalyvauja valstybės ir verslo pratybose „Kibernetinis skydas 2019“
2019-10-22
Spalio 22-24 d. Lietuvoje vyksta nacionalinės kibernetinio saugumo ir gynybos pratybos „Kibernetinis skydas 2019“. Jose kartu su viešojo sektoriaus institucijomis treniruojasi ir „Luminor“ banko Informacinio saugumo komanda.
Pratybas rengiančių Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos ir Kauno technologijos universiteto tikslas yra įvertinti visų dalyvaujančių institucijų veiksmų koordinaciją ir kuo efektyvesnius sprendimus, siekiant sustiprinti Lietuvos kibernetinį saugumą ir gynybą. Kartu tikrinami ir treniruojami dalyvių gebėjimai vykdyti kibernetinių incidentų valdymą, sudarytos sąlygos organizacijoms pasitikrinti savo vidines kibernetinių incidentų procedūras. Taip pat treniruojamas įmonių ir organizacijų personalo gebėjimas aptikti ir analizuoti kibernetinius incidentus bei naudotis Kibernetinio saugumo informacinio tinklo, priemonėmis.
„Luminor“ bankas skiria didelį dėmesį prevencinėms kibernetinio saugumo priemonėms diegti ir užtikrinti jų veiksmingumui, taip saugodamas klientų duomenis ir operacijas. Net ir ruošiantis užkirsti kelią kibernetinėms atakoms jų pilnai išvengti nėra įmanoma, todėl turime būti pasirengę jas atremti ir suvaldyti. Šiuos gebėjimus ugdome ir tikriname bendradarbiaudami ir įsitraukdami į Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos organizuojamas pratybas“, - sako Tomas Martinkėnas, „Luminor“ Informacinio saugumo vadovas Baltijos šalims.
Pasak T. Martinkėno, darbas su kibernetinę brandą vertinančiomis organizacijomis leidžia didinti „kibernetinio skydo“ atsparumą, sužinoti apie vykstančias kibernetines atakas ir užkirsti kelią jų plitimui organizacijos ir šalies mastu, o saugumo kultūros sklaida įgalina verslą ir viešąsias institucijas teikti saugias, patikimas ir nenutrūkstamas paslaugas gyventojams.
Pirmą kartą šiose pratybose pritaikytas NATO kibernetinio saugumo ir gynybos pratybų „Kibernetinė koalicija“ modelis, kurio pagrindinis principas yra mokymasis realiomis sąlygomis („angl. train as you fight“). Tai yra, kai organizacija ar įmonė dalyvauja pratybose su tokiais pajėgumais, personalu, procedūromis, kuriuos realiai turi.