Kadri Vunder Fontana, „Luminor“ banko tvarumo vadovė

Kadri Vunder Fontana, „Luminor“ banko tvarumo vadovė

„Luminor” banko darbuotojai dvi dienas praėjusią savaitę savo rankų darbu prisidėjo prie Svirplinės ir Šilėnų pelkių atkūrimo. Tai yra visos banko komandos indėlis į poveikio aplinkai mažinimą.

Daugiau kaip 120 „Luminor“ banko darbuotojų kartu su VšĮ „Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondas“ atstovais Asvejos regioniniame parke esančiame Svirplinės botaniniame‑zoologiniame draustinyje bei Neries kilpų apylinkėse esančioje Šilėnų pelkėje atliko darbus, reikalingus atkuriant nykstančius durpynus ir taip saugant aplinką nuo didesnio CO2 kiekio išmetimo.

„Esame įsipareigoję mažinti ir kompensuoti savo anglies dioksido emisijas, tad įgydami tai liudijantį sertifikatą nusprendėme derinti finansinį indėlį ir savo pačių fizinį darbą. Manome, kad tai yra kur kas prasmingiau ir efektyviau, nes galėjome tiek pagilinti savo žinias apie Baltijos šalims įprastą kraštovaizdį, tiek atlikti reikšmingą darbą“, – sako Kadri Vunder Fontana, „Luminor“ banko tvarumo vadovė.

„Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondo“ direktorius Nerijus Zableckis pasakoja, kad jo vadovaujamo fondo veikla yra orientuota į durpynų atkūrimą ir išsaugojimą. Tai darydami rūpinamės išmetamo CO2 mažinimu, saugome biologinę įvairovę, darome įtaką vietos orams, geriname vandens kokybę.

„Mes siekiame atkurti visus Lietuvoje esančius durpynus. Labai svarbu, kad tokie projektai vyktų skirtinguose regionuose, nes turime labai gražią gamtą – pelkes, miškus, kuriuos galime gelbėti patys, savo rankomis“, – sako jis.

Per talką Svirplinės pelkėje buvo pastatytos trys užtvankos, iš maždaug dviejų hektarų ploto teritorijos, kurioje auga retieji augalai (pelkinės uolaskėlės, rudeninės miegalės, daugiamečiai patveniai), išpjauta ir išnešta perteklinė biomasė.

Šilėnų pelkėje, kuri garsėja kaip viena gausiausių „lietuviškų“ orchidėjų – gegužraibių – augavietė, vieno hektaro ploto teritorijoje iškirsti ir išrauti nereikalingi krūmai, o dviejų hektarų plote sutvarkyta perteklinė biomasė: nendrės ir sumedėjusi augmenija.

Durpynai yra unikalios ekosistemos, užimančios apie 3–4 proc. planetos sausumos, jose susikaupę iki dviejų trečdalių pasaulio dirvožemyje esančios anglies. Sausėjant pelkėms ir durpynams, į atmosferą patenka dideli CO2 kiekiai, kurie spartina klimato kaitą. Maždaug 12 proc. pelkių planetoje buvo nusausinta, dėl to išskiriamas CO2 kiekis padidėjo apie 4 proc. per metus.

„Luminor“ bankas pastaraisiais metais padarė didelę pažangą tvarumo srityje: savo tvarumo ataskaitoje jau antrą atskleidė finansuojamų verslo projektų emisijas – tai padarė pirmasis Baltijos šalių rinkoje.

Taip pat praėjusių metų pabaigoje pasaulinis ESG reitingų lyderis „Morningstar Sustainalytics“ suteikė „Luminor“ ESG rizikos reitingą 10,5 – geriausią reitingą tarp didžiųjų Baltijos šalių bankų.

Apie „Luminor“:
„Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį.

Daugiau informacijos: Agnė Mažeikytė‑Šmeliova

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!