Luminor palengvins fizinių parduotuvių šuolį į internetą
2020-03-26
„Luminor“ siūlo smulkioms ir vidutinio dydžio prekybos įmonėms iki rugsėjo nemokamai naudotis šiais metais pristatytu elektroninės komercijos įrankiu „E-Commerce Gateway“. Šis sprendimas leidžia paprasčiau surinkti mokėjimus už prekes iš pirkėjų internete. Paslauga nemokamai galės naudotis įmonės surinkti mokėjimams iki 100 tūkst. EUR per mėnesį.
„Tikime, kad mūsų nemokama paslauga palengvins iki šiol tik fizinę prekybą vykdžiusioms įmonėms perėjimą į internetą ir leis lengviau bei paprasčiau startuoti su nuotoline prekyba. Norime prisidėti prie smulkių ir vidutinių įmonių plėtros, tikime, kad nemokamas sprendimas padės joms „užsukti“ savo verslus internete sparčiau ir paprasčiau“, teigia Modestas Juonys, „Luminor“ banko Lėšų valdymo departamento vadovas Baltijos šalims.
„Luminor“ sprendimas suteikia galimybę el. parduotuvėms gauti pinigus iš pirkėjų internete, sudarius sutartį su vienu banku. Atvirąja bankininkyste (angl. open banking) grįstas mokėjimo inicijavimas pardavėjui yra patogesnė pinigų surinkimo priemonė nei el. prekyboje paplitęs pervedimų gavimas per „Banklink“ – kai reikia sudaryti sutartis su visais bankais. Iki rugsėjo mėn. prekybos įmonės galės nemokamai naudotis „E-Commerce Gateway“ sprendimu mokėjimams iki 100 tūks. EUR per mėnesį. Mėnesio apyvartai viršijus šią sumą, bus taikomi standartiniai banko įkainiai.
„Iki šiol norėdamas surinkti mokėjimus iš savo klientų, prekybininkas turėjo kreiptis į visus bankus ir su jais sudaryti sutartį. Mūsų sprendimas sutrumpina šį kelią ir veikia vieno langelio principu – užtenka sudaryti sutartį su vienu banku ir galite priimti pinigus iš visų”, – paaiškina Modestas Juonys.
„Luminor“ sprendimas leidžia prekybininkams gauti mokėjimus iš bankų „Luminor“, „Swedbank“ ir SEB banko sąskaitų savininkų, taip pat iš „Visa“ ir „Mastercard“ kortelių. Bankų sąrašas nuolat plečiamas.
Kartu su sprendimu, „Luminor“ internetinių parduotuvių savininkams pateikia ir populiarių internetinių prekybos platformų, tokių kaip „WooCommerce“, „Opencart“, „Shopify“ įskiepius, kuriuos dažniausiai naudoja mažesni mažmenininkai. Tai reiškia, kad mažų elektroninių parduotuvių savininkai galės pradėti naudotis šiomis mokėjimo paslaugomis neskirdami papildomų resursų programavimui.
„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2019 m. pabaigoje turėjęs 16,6% indėlių ir 18,7% paskolų rinkos dalis. 2500 „Luminor“ darbuotojų aptarnauja 940 tūkst. klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 19,7%, o akcininkų kapitalas sudaro 1,6 mlrd. Eur.