Luminor grynųjų pinigų operacijas konsultacijų centruose perkelia į savitarnos erdves
2019-04-30
Luminor automatizuoja grynųjų pinigų operacijas – nuo liepos 1 d. banko klientų konsultacijų centrų kasose nebus priimami ar išduodami grynieji pinigai, o klientai galės grynuosius pinigus įnešti ar pasiimti savitarnos zonose ir bankomatuose. Nuo praėjusių metų tokiu pat principu jau veikia Luminor klientų konsultavimo centrai Latvijoje.
„Mes tęsiame savo pokyčius ir norime pasiūlyti klientams geriausias skaitmenines paslaugas ir sprendimus,- sako Kerli Gabrilovica, Luminor mažmeninės bankininkystės vadovė. – Grynųjų pinigų įnešimo ir išgryninimo operacijų pokytis yra viena iš mūsų naujojo veiklos modelio dalių, o taip pat svarbus pokytis atnaujinant konsultacijų centrų tinklą. Grynieji pinigų nelieka konsultacijų centrų kasose, tačiau klientai išsiimti bei įnešti grynųjų į savo sąskaitą įprastai galės Luminor bankomatų tinkle, kuris šiemet Lietuvoje dar ir padidės – iki 190-ies“.
Pasak K. Gabrilovica, grynųjų pinigų operacijų perkėlimas į savitarnos erdves padės efektyviau teikti klientams pridėtinės vertės konsultacijas – pvz., dėl taupymo ar paskolos klausimais, o Luminor konsultantai yra pasiruošę padėti klientams padėti atlikti grynųjų pinigų operacijas bankomatuose, kurie yra konsultavimo centre ar šalia jo.
Verslo klientams, kurie grynuosius į įmonės sąskaitą įnešdavo banko skyriuose, padės pinigų inkasavimo bendrovės, su kuriomis Luminor klientai bus skatinami sudaryti atskiras sutartis. Šios bendrovės įmonėms teiks ir pinigų išgryninimo paslaugą, jeigu neužteks bankomatų teikiamų paslaugų.
Šiais metais bankas pastatys apie 20 naujų Luminorbankomatų. Nuosavų bankomatų skaičius tuomet pasieks 190. Luminor privatūs klientai ir toliau gali išsigryninti pinigų partnerių prekybos taškuose – „Perlo“ terminaluose, „Maxima“, „Rimi“, „Iki“ kasose. Pinigų išsiėmimui iš SEB bankomatų galioja analogiškos sąlygos kaip ir išsiimant pinigus Luminor bankomatuose.
Lietuvos banko duomenys rodo, kad atsiskaitymų grynaisiais Lietuvoje nuosekliai mažėja. 2018 m. ketvirtąjį mokėjimų grynaisiais pinigais buvo atlikta ketvirčiu mažiau nei 2016 m. Tuo pačiu metu daugėja atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis bei kitomis skaitmeninėmis priemonėmis.